fbpx

Tehniline info

PROJEKTI ÜLDINFO JA ARHITEKTUURNE KONTSEPTSIOON

Kesknõmme Kodud on projekteeritud Arhitektuuribüroo Pluss kogemustega ja tunnustatud arhitekti Indrek Suigusaare poolt. Kahele eraldi kinnistule on kavandatud ühise maa-aluse parkimiskorrusega kõrguslikult vahelduvate mahtudega 1-4 korruselise hoonestuslahendusega kaks korterelamut. Kavandatud hoonete arhitektuur on modernne, kuid samal ajal Nõmmele omases rahulikus stiilis luues loogilise sideme ja ülemineku Nõmme Keskuse hoonestuse ning aedlinna miljöö vahel.

KORTERITE FUNKTSIONAALSED PLANEERINGUD

Kahel kinnistul asuvates kortermajades on suurte akendega ühe kuni nelja toalised valgusküllased ja avarad korterid. Eluruumide standardkõrgus on 2,8 m. Ripplaega tsoonide (esikud, vannitoad, sanitaarruumid, köögitsoonid, karniisid) ulatus ja ruumi puhaskõrgus kujuneb vastavalt tehnosüsteemide lahendusele. Valdavalt on korterid avarate klaasitud lodžade või terrassidega.

KONSTRUKTSIOONID

Kandekonstruktsioon – Monteeritavad raudbetoonelemendid.

Välisseinad – Monteeritavad raudbetoonpaneelid, osaliselt kergkonstruktsioonis

Katus – Kõrgendatud soojapidavusega lamekatus.

Vahelaed – Monteeritavad raudbetoonist õõnespaneelid, osaliselt monoliitne raudbetoon. Põrandakonstruktsioonis on heli summutav vahekiht.

Trepid – Monteeritavad raudbetoontrepid.

Fassaadikatted – Vana Mustamäe 2 hoone fassaadikatteks on soojades toonides puitvooder, Turu plats 3 hoone fassaad on viimistletud maheda naturaalvalge krohviga. Lodžade sisepinnad vormistatakse sooja puitvoodri või maheda naturaalvalge krohviga.

Korterite välisuksed – Värvitud või spooniga kaetud tuletõkkeuksed

Aknad – Kolmekordse klaaspaketiga puitraamidega aknad.

Siseseinad – Tagamaks nõutavat helipidavuse taset on korterite vahelised seinad raudbetoonpaneelist või täiendava kipsi ja villaga kaetud kergplokkidest. Korterite siseseinad on terasprofiilidega kipsplaadiga kergvaheseinad.

Lodžad, terrassid – Lodžad suletakse ühtsel põhimõttel kujundatud standardse rõduklaasisüsteemiga. Katuseterrasside piireteks on puitvoodriga lillekastidest ja sõredast metallvõrest kombipiirded. Akende ees olevad piirded on metallvõrest. Lodžade ja terrasside põrandapinnad on kaetud puitrestidega.

PANIPAIGAD/ LIFTID

Panipaigad paiknevad sõltuvalt kortermajast parklakorrusel või esimesel korrusel. Mõlemas kortermajas on 1 reisilift.

ENERGIATÕHUSUS

Tulenevalt ehitamisel kasutatavatest materjalidest, tehnilistest lahendustest ning valitud tehnosüsteemidest on kortermajade arvutuslik energiamärgise klass B.

ÕUEALA

Kortermajade maa aluse garaaži katuseterrassile rajatakse haljastatud väikelaste mänguala ning istumiskohad täiskasvanutele.

KÜTE

Küttelahendus põhineb ökonoomsel gaasiküttel. Korterites on mugav vesi-põrandaküte, mis tagab ühtlase sisetemperatuuri. Temperatuuri reguleerimiseks on igas toas oma ruumitermostaat. Vannitubades on mugavusküttena välja ehitatud elektripõrandaküte.

VENTILTATSIOON

Igas korteris on korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem (eraldi ventilatsiooni agregaat), mis tagab vajaliku ööpäevaringse õhuvahetuse. Ventilatsiooniseadmete töö saab endale sobivaks seadistada digitaalse puldi abil.

ELEKTRIVASRUSTUS- JA NÕRKVOOL

Kõikides tubades on vähemalt kaks kohta vooluvõtuks. Elutubades on vähemalt kaks vooluvõtu blokki koos internetipesaga (TV ühenduspunkti). Vannitubades on pistikupesad pesumasina ja kuivati jaoks, valamu kõrval on kaks pistikupesa. Ripplagedega ruumides (garderoob, vannituba ja esik) on LED laevalgustid. Fonolukusüsteem on varustatud värvilise monitoriga, mis näitab pilti välisukse esisest.

Hoonete nõrkvoolukilbist korterite nõrkvoolukilbini teostatakse optiline andmesidekaabeldus, mis võimaldab liituda telekommunikatsiooniteenuse pakkujatega. Korterites on valvesignalisatsiooni keskuse paigaldamise valmidus ning korteri välisuks on varustatud uksemagnetiga. Kaugloetavad elektriarvestid asuvad kilbiruumis.

VEEVARUSTUS

Veearvestid on kaugloetavad.

PARKIMINE

Autode parkimiskohad on kavandatud pool maa alusele väliskeskkonnale avatud mitteköetavale parkimiskorrusele. Parklasse sissepääs on eraldatud tõsteuksega. Jalg- või tõukerataste ja lapsevankrite tarbeks on kavandatud õuest sissepääsuga ühine turvaline abiruum.

ARENDAJA

Kortermajad ehitab AS Oma Ehitaja. AS Oma Ehitaja on pikaajalise elukondliku kinnisvara arenduskogemusega ehitusettevõte, kes on rajanud uue kodu sadadele rahulolevatele peredele. Kuna nii arendaja kui ka ehitaja on sama ettevõte, on läbi hoolika kavandamise ja projekteerimise tagatud ehitusprotsessi terviklik, läbimõeldud ning kaasaegsetel ja säästlikel lahendustel põhinev elukeskkond.

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.